Youtube ile Para Kazanma

Youtube ile Para Kazanma

Dünyanın en çok ziyaret edilen web siteleri arasında bulunan Youtube üzerinden her gün milyarlarca saatlik içerikler izleniyor. Sizde bu içerikleri severek takip ediyorsanız eğer, bu içeriklerden üreterek para kazanabilirsiniz. İlk başlarda biraz zorlanabilirsiniz, ancak ilerleyen zamanlar da oldukça kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli husus orijinal içerik üreticisi olmaktır. Yapılan taklit içerikler, aslı kadar izlenmeyeceği için para kazanma ihtimalinizi oldukça düşürecektir, o yüzden elinizden geldiği kadar farklı içerikler üretmeye çalışın. Youtube’dan para kazanmak için yapmanız gereken ilk şey elbette bir Youtube hesabı açmaktan geçmektedir. Yapmanız gereken diğer şeyler ise fenomensepeti.com tarafından sizleri aşağı da beklemektedir.

Youtube hesabı açarak, adsense üzerinden doğrulayın, bu sayede para kazanmaya ilk adımınızı atın. Daha sonra videolar’dan para kazanma özelliğini açın. Bu sayede yüklediğiniz videolara reklam eklenmesi sayesinde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Daha sonra ise sıra içerik üretmeye geliyor. Burada olay sizin yaratıcılığınıza kalmış durumdadır. Ne kadar özgün videolar çekerseniz, izleyicinin gözünde o kadar iyi imaj edinmiş olursunuz.

Etkileşim

İzleyicilerinizle etkileşim halinde olun, yorumlar da sordukları sorulara cevap verin, onların istekleri yönünde videolar çekin, hatta bazı videolar da onları konuk alın, bu sayede izleyicileriniz sürekli videolarınızı takip eder. Doğru planlama yapın, videolarınızı ne zaman paylaşacağınız konusunda doğru adımlar atın, her gün ve ya iki gün de bir kez paylaşacaksınız bunu daha öncesinde belirtin, takipçileriniz ne zaman video geleceği konusunda bilgi sahibi olsun. Videolara eğlenceli editler yapın, sürekli yapılan ve artık bir eğlencesi kalmayan düzenlemelerin dışına çıkarak kendi tarzınızı videolarınıza yansıtın, takipçileriniz sizi siz olduğu için takip etsin.   Ancak hep aynı tarzı kullanmayın ki takipçileriniz sizden sıkılmasın.

Bunlar Youtube’dan para kazanırken gerekli olan şartlardan sadece bir kaç tanesi, bu şartlar sağlandığında yavaş yavaş da olsa para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sizin becerinize bağlı olarak da kanalınızı büyüterek kazancınızı artırabilirsiniz.

3 Dakika Önce